Bistro Ocean 48

Úplně první příspěvek bych chtěl věnovat mému nejoblíbenějšímu brněnskému podniku a to Bistru Ocean 48

IMG_1236

Bistro Ocean 48 sídlí na adrese: Palackého třída 192/60, 612 00 Brno, Královo Pole.

2016-08-04

A na co si do takového bistra zajít? Je jedno co si dáte. Tohle je podnik, který mě zatím ani jednou nezklamal. Už jen počet rybích polívek, které jsou schopni vytvářet je obdivuhodný. A častokráte odcházím s pocitem, že to byla nejlepší rybí polévka, kterou jsem kdy jedl. S tím pocitem ale odcházím asi jen proto, aby mi ho při některé z dalších návštěv vyvrátili a spáchali ještě něco lepšího.

IMG_1419

Jedinou vadou této polévky bylo mírné naředění deštěm, protože jsem si rozhodl užít letního deště pod slunečníkem na zahrádce.

IMG_1407

Vyjma denní nabídky, ve které se sem tam objevuje toto úžasné rybí ragú. Je zde i přiměřeně široká stálá nabídka. Do ní se krom ryb na grilu sešlo i něco málo z fritovacího hrnce a to klasika jménem Fish & Chips a krevety. Dále je zde studený bar, který nabídne čtveřici salátů. A potom lososový burger.

IMG_1421

Ten určitě stojí za ochutnání. Každá komponenta burgeru krásně ladí se zbytkem. A houska je naprosto vynikající, to ostatně každý kousek pečiva, který vám zde naservírují. Třeba opečená focaccia servírované k lososovému tartaru.

IMG_1284

Kdybych uměl pstruha tak, jak to umí v kuchař v Ocean 48, považoval bych se za umělce.

IMG_0775

Ani deserty a kávička zde nezklamou. A pokud nemáte chuť pít slazené žbrny a zaparkovaný vůz poblíž vám nedovolí sklenku vína, tak vám k jídlu donesou džbán s vodou, mátou a citrónem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.